Uudiseid

Soojad ilmad toovad Maasikafestivalile palju maasikad!

Ülemiste Keskuse parklas toimub 5. juulil 2014 juba üheksas järjestikune Maasikafestival!

Tänavune maasikahooaeg on olnud üks keerulisemaid, talvel palju külma ja vähe lund, hooaja alguses kuumalaine ja edasi vihmahood. Praegune päikesepaiste küpsetab maasikad ilusti, et nad  jõuaksid maitsvate ja magusatena Maasikafestivalile, kuhu Eesti suurimate maasikatalude pidajad tulevad neid isiklikult müüma.

Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhataja Elke Lillemets täiendab: “Sellist aastat varasemalt ei teagi – talvel tulid krõbedad külmakraadid aga kahjuks ei olnud lund, mis maasikataimi kaitseks, põldudel piisavalt ning selletõttu said taimed kahjustada. Mai lõpus tuli kuumalaine, mis taimedele hoo sisse andis ja juba juuni alguses oli võimalik põldudelt maasikaid korjata. Juuni alguses kadus aga päike pilve taha ja jäi sinna pikaks ajaks – algasid vihmahood. Maasikad tahavad ilusaks punaseks ja maitsvaks küpsemiseks nii päikest kui vihma, sagedaste vihmahoogude tõttu tuli hahkhallitus marju kimbutama ja osa saagist riknes. Selle kõige tulemusena on Eesti maasikaid müügilettidel kahjuks tunduvalt vähem kui varasematel aastatel.

Täpsustan siinkohal, et sellel aastal Eesti maasikad veel lettidelt  päris ära ei kao. Põhihooaja lõpp küll paistab, kuid need põllupidajad, kes istutasid see aasta endale uue põllu ja panid sinna peale frigotaimed, saavad oma saaki korjama hakata umbes juuli keskelt.

Kuna praegu on päiksepaistelised ilmad, mis küpsetavad korraga suuremas koguses marju siis parim võimalus oma maasikavarusid nii söömiseks kui sissetegemiseks täiendada on Tallinnas Maasikafestivalil, kus kõik suuremad Eesti maasikakasvatajad esindatud ning ka müügile tulevad kogused ning sortide valik kõige suurem!”

Eesti Maasikakasvatajate Liit korraldab Ülemiste Kaubanduskeskuse parklas festivali juba üheksandat korda ning pakkumisele tulevad lisaks maasikatele ka kõik muud aiasaadused, liha- ja piimatooted ning käsitööd. Kuuma ilma juurde saab kindlasti nautida ka jäätisekokteili maasikatega!

Tänavune Maasikafestival saab alguse laupäeval kell 9.00, ametlik Maasikafestivali avamine on algusega kell 12.00 koos suure maasikatordi ühise söömisega. Lisaks tordi tegemisele selgub ka selle festivali “Maitsvaim Maasikas”, üle-eelmisel aastal alguse saanud traditsioon koostöös DanSukkeriga ning Eesti tuntuimate toidublogijatega selgitab selle hooaja magusaima maasika kasvataja. Igal päeval läheb mitu korda oksjonile kast maasikaid hinnaga 1 sent!

Festivali peaesinejaks on Elina Born, lisaks on lastele kohal kloun, esineb lasteteater, kohapeal jagatakse palju õhupalle, saab teha näomaalinguid, hüpata batuutidel ning toimub Suur Maasikaviske võistlus.

Festival on Tallinnas avatud laupäeval 9.00 – 17.00 ning on kõigile tasuta!

Maasikafestivaliga ja kavaga saab lähemalt tutvuda www.maasikas.ee

Lisainfo: Elke Lillemets
MTÜ Eesti Maasikakasvatajate Liit
tel: +372 529 5936;  elke@maasikas.ee