Maasikafestival toob suvesooja Tallinna!

Ülemiste Keskuse parklasse kogunevad sellel nädalavahetusel – 30. juunil ja 01. Juulil -  kõik maasikamüüjad, et maha pidada juba seitsmes järjestikune Maasikafestival.

Vaatamata senisele tuulisele ja jahedale suvele, on nädalavahetuseks Tallinnasse Ülemiste keskuse parklasse oodata ilm.ee andmetel kuni 27 kraadist suvesooja, palju maasikakasvatajaid koos suure koguse maasikatega, samuti teisi tervislike aiasaaduste müüjaid, käsitöölisi, lõbusaid näomaalinguid, kloune, lasteteatrit ning loomulikult head festivali muusikat.

Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liikme Elke lillemetsa sõnul on senine aasta algus tegelikult maasikaid soosinud: “Tänu heale talvele, kus suurte külmade saabudes oli ilus lumekasukas maas, on maasikataim hästi talvitunud ning ka varakevade külmad neile liiga ei teinud – seetõttu on 2012 hooajal oodata suuremat saaki“, selgitab Lillemets, „esimesed maasikad olid valmis juba paar nädalat tagasi, kuna on tulnud piisavalt vihma on taimed hästi joonud, natuke veel päikest juurde ning siis küpsevad maasikad kiirelt ja hakkavadki suurkorjed pihta. „

Tänavune Maasikafestival saab alguse laupäeval kell 9, ametlik Maasikafestivali avamine on algusega kell 12, millal suure maasikatordi aitavad valmis teha Naiskodukaitse tüdrukud ja naised. Suur maasikatort süüakse koos festivali külalistega ka kohapeal ära. Lisaks tordi tegemisele selgub ka selle festivali “Maitsvaim Maasikas”, eelmisel aastal alguse saanud traditsioon koostöös DanSukkeriga selgitab selle hooaja magusaima maasika kasvataja. Igal päeval läheb mitu korda oksjonile kast maasikaid hinnaga 1 sent!

Esinejatest on kohal Liis Lemsalu, Tiit Kikas, Rütmiallikal, esinevad Setumaa leelokoor Serrõsetod ning Ülle Paltser ja Jaanika Viilmaa. Lastele pakuvad meelelahutust lasteteater Sõber, kohapeal saab batuutidel hüpata, näomaalinguid teha, suurt maasikat visata ning klouni naljade üle naerda.

Festival on avatud laupäeval 9.00 – 18.00  ja pühapäeval kell 9.00-16.00ni ning on kõigile tasuta!