Maasikakasvatajad ootavad sel aastal korralikku saaki

Tänu heale talvele, kus suurte külmade saabudes oli ilus lumekasukas maas, on maasikataim hästi talvitunud ning ka varakevade külmad neile liiga ei teinud – seetõttu on 2012 hooajal oodata suuremat saaki.

Esimesed maasikad on juba valmis, kuna on tulnud piisavalt vihma on taimed hästi joonud ning natuke veel päikest juurde, küpsevad maasikad kiirelt ja hakkavadki suurkorjed pihta. Prognoositav hooaja tipp peakski olema juuli alguses millal toimub ka juba seitsmes järjestikune Maasikafestival.

Tarbijale tähendab hooaja tipp ka soodsamat hinda, kuna üle Eesti on maasikad valmis ja ka turgudel olemas. Nagu mainitud on see aasta oodata suuremat saaki, mis peaks kajastuma ka hinnas, kuna rohkem pakkumist siis tuleb ka natuke madalam hind.

Praegu turgudel olevad välismaised maasikad asenduvad kiirelt eesti maasikatega, sest Lõuna pool hakkavab maasikahooaeg läbi saama.

Sellel aastal võib Maasikafestivalil saada 1 sendi eest 5 kg maasikaid, nimelt läheb mõlemal päeval oksjonile  5 kg maasikaid, mille alghinnaks on 0.01 EURi.

Ootame kõiki Maasikafestivalile, kus kohal kõik suuremad Maasikakasvatajad, kelle maasikate päritolus ja kvaliteedis saab kindel olla.
Lisainfo:
Elke Lillemets
EMKL juhatuse liige
529 5936